Życie pełne muzyki

Muzyka wzbogaca życie. Muzyka relaksuje i wywołuje emocje. Muzyka uszczęśliwia ludzi. My, firma Johannus, budujemy organy. Rzemiosło to, które ma glebokie korzenie, jest specjalistyczną dziedziną, istniejacą od wielu pokoleń i majacą wielowiekową tradycję.

Wspaniale jest być budowniczym organów. Za każdym razem, gdy instalujemy organy, tego doświadczamy. Kiedy rozbrzmiewają pierwsze dzwięki z nowych organów, twarze obecnych rozjaśniają się. Widzimy wtedy ich radosne emocje; tęsknili do nich miesiącami.

Rewolucja Johannusa

Budowanie organów nie jest łatwą pracą. Wymaga ona kosztownych badań i zaawansowanych technologii. W tej dziedzinie w świecie organów ton nadaje własnie Johannus. Wypracowalismy sobie na tym polu światową reputację. Tak znaczacą, że przełom w dziedzinie budowy organów możemy nazwac Rewolucją Johannusa. Udało się nam mianowicie przenieść „żywy” dźwięk słynnych organów piszczałkowych na nasze organy. Nazywamy to Real Time Sampling. Jest to unikalne zjawisko i tym samym organy Johannusa osiagnęły nieporównywalną z innymi jakość dźwięku.

W firmie Johannus wspólpracują ze soba znakomici muzycy i wyśmienici inżynierowie. Ta harmonijna wspólpraca doprowadziła do nowych, wspaniałych wynalazków. Dlatego własnie nie sposób porównać organów Johannusa z jakimikolwiek innymi klasycznymi organami elektronicznymi. To jest już przeszlość. W niczym nie ustepują natomiast wspaniałym organom piszczałkowym. Porównaj ich dzwięk i dopiero wtedy przekonasz się, jak wielki sukces osiagnęliśmy.

Obraz

W ostatnich latach staliśmy sie poważnym graczem na rynku, gdzie dotychczas rządził wyłacznie budowniczy organów tradycyjnych. Te czasy sie zmienily. Wciaz coraz wiecej kosciołów poszukuje możliwosci instalacji organów cyfrowych lub połaczenia tradycyjnych organów piszczałkowych z organami Johannusa. Przede wszystkim jakość dzwięku naszych organów Monarke ma szczególną wartość. Oczekujemy tez ciagłego rozwoju w najblizszych latach.

Jesteśmy pasjonatami w budowie organów. Pasja ta jest przekazywana z ojca na syna. W ten sposób powstała rodzinna firma. Nie chodzi tutaj wylacznie o cyfry, słowa takie jak poświęcenie i mistrzostwo budza sie do życia: życia pelnego muzyki

Życzymy panstwu dużo muzycznego szcześcia,

Dyrekcja Johannusa:

                                                                        René van de Weerd
                                                                                                    Marco van de Weerd