O Johannusie

W Ede, w leśnym obszarze w sercu Holandii, znajduje się niezwykłe przedsiębiorstwo: Johannus, znany producent organów kościelnych. Nie jest przypadkiem, że jedna z największych firm znajduje się właśnie w Holandii - kraj ten ma bogate tradycje organmistrzowskie.

W przeciągu ostatnich kilku lat Johannus stał się firmą o międzynarodowej sławie. Organy Johannusa są używane w ponad 80 krajach świata - a wszystko to dzięki pracy zespołu 50 specjalistów.

Rok 2009 był bardzo ważnym rokiem dla Johannusa. 35-lecie pracy fabryki było godne uczczenia. Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiagnięć. Przez te lata nasza firma wyrosła na jednego z największych producentów organów na świecie.

Nasze organy

Firmę Johannus tworzą miłośnicy-budowniczowie organów. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na jakość dźwieku - nasze instrumenty wyróżniają się silnym dążeniem do perfekcji.

Od dawna naszym marzeniem było stworzenie elektronicznego instrumentu mogącego równać sie z organami piszczałkowymi.

To marzenie spełniło się w postaci nowych organów Monarke. Przywilejem budowniczych organów jest zbudować wspaniały instrument, a nastepnię sycić się pięknem barw dźwieku, które instrument ten tworzy. Wielcy organmistrzowie zapewne wiele razy dostąpili tego zaszczytu; teraz i my możemy odczuwać te emocje.

Monarke nie jest instrumentem dla każdego miłośnika muzyki organowej. Niemniej, wszystkie nasze pozostałe instrumenty - Rembrandt, Sweelinck, Opus i Studio - korzystają z doskonałości rozwiazań technicznych zastosowanych w Monarke.